Сучасні стилі інтер’єрів

Сучасні стилі інтер’єрів

Сьогодні існує багато сучасних стилів дизайну. Найбільш популярними серед них є авангард, біодизайн, мінімалізм, стиль фьюжн, футуродизайн, авторський дизайн та інші.

Авангард як художній і архітектурний стиль виник на початку XX століття в колах передової, революційно налаштованої щодо мистецтва молоді. Стиль ґрунтується на почутті ритму, кольору й форми. В авангардному інтер’єрі можна й потрібно використовувати прогресивні ідеї. Головний принцип — новизна. Стиль авангард — це художньо відтворена геометрія: квадрати, прямокутники, кола (мал. 27). Можна застосовувати майже будь-які матеріали. Однак перевагу краще надавати найсучаснішим і передовим: новим видам шпалер, лакофарбових матеріалів, ламінованого покриття тощо. В оформленні стін доречними будуть металізовані шпалери, декоративні штукатурки. Оригінальне колірне рішення забезпечать сучасні лакофарбові покриття. А 3D-підлога в одній із кімнат може стати родзинкою всієї квартири. В авангарді використовують переважно чисті кольори: білий, червоний, жовтий, зелений, чорний та інші. Стіни можуть бути пофарбовані в контрастні кольори, а можна виділити тільки одну з них. М’які меблі можуть бути як округлих форм, так і з чіткими геометричними обрисами або навіть зовсім безформними. Головне — форма меблів має бути незвичайною, цікавою, щоб виникало бажання її розглядати, дивуватися і захоплюватися. Авангард — це завжди сміливий експеримент.

Мал. 27. Інтер'єри в стилі авангард

Стиль хай-тек (похідне від англ. high technology — високі технології) в інтер’єрі відносно молодий — він з’явився і набув популярності в кінці XX століття. По суті, це творче осмислення високих технологій. Основою цього стилю вважають функціональність приміщення. Приміщення в стилі хай-тек — це завжди гармонійне поєднання простору і світла, форми предметів і їх колірного рішення, ідеальних пропорцій і найновіших світових технологій (мал. 28). Основні ознаки цього стилю — використання прямих ліній і простих фігур, застосування скла, пластика, металу, трубчастих конструкцій із металу, освітлення, що створює ефект великого приміщення, використання сріблясто-металевого кольору. Як основні матеріали використовують скло, метал і пластик.

Мал. 28. Стиль хай-тек в інтер'єрі

Фьюжн — стиль, у якому одночасно поєднується кілька традиційних напрямків. Сьогодні змішування стилів є одним з найпопулярніших принципів у дизайні. Починаючи з 90-х років минулого століття поняття «фьюжн» широко застосовується в музиці, кулінарії, одязі та, звичайно ж, дизайні інтер’єру. Цей стиль дозволяє розмістити в просторі все що завгодно і при цьому створити гармонічні зв’язки між різноманітними предметами та архітектурними елементами. Єдина умова, яку має виконати дизайнер інтер’єру, полягає в тому, щоб форми, колір і зміст матеріалів, меблів, декоративних елементів утворили єдиний гармонійний простір (мал. 29).

Мал. 29. Інтер'єри в стилі фьюжн

 

Остання зміна: субота 21 вересень 2019 22:08