Форми земної поверхні України

 Земна поверхня нерівна: в одних місцях вона рівнинна, в інших піднімаються гори, є ділянки знижені і, навпаки, підвищені. Основними формами земної поверхні є гори і рівнини. Гори бувають різними за висотою: низькі (до 1000 м), середні (1000–2000 м) і високі (понад 2000 м). Рівнини теж поділяються за висотою: низовини (до 200 м), височини (200–500 м). 

На фізичній карті світу різними кольорами зображені форми рельєфу: гори — коричневим, низовини — зеленим кольором, а височини — жовтим і світло-коричневим. 

На півночі України розташована Поліська низовина. Поверхня її заболочена, здебільшого з невисокими підвищеннями — горбами. На північному сході її продовжує Придніпровська низовина. Територія її горбиста з безліччю ярів і балок. Через це поверхня здається хвилястою. Південь України займає Причорноморська низовина. 

На території України знаходяться височини: Волинська, Подільська, Придніпровська, Донецька і Приазовська. Це також рівнини. Але на них підвищення сягають іноді близько 500 м. 

Горб — це узвишшя на поверхні рівнини. Горби бувають різної висоти — від 10 до 200 м. 

Яр — це велике заглиблення з крутими схилами на поверхні Землі.Через багато років круті схили ярів заростають рослинами, і яри перетворюються на балки

Гори — це ділянки земної поверхні, що дуже підняті над рівнинами.

Остання зміна: субота 4 лютий 2017 16:34